Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krmivo

Top Action č.1 KRMIVO 500 DP
Superforce č.2 KRMIVO 600 DP
Strucomix Senior č.3 KRMIVO 650 DP
Strucomix Pony č.4 KRMIVO 680 DP
Strucomix Original č.5 KRMIVO 700 DP
Probreed č.6 KRMIVO 576 DP
Pianissimo č.7 KRMIVO 576 DP
Perfomix č.8 KRMIVO 756 DP
Juniorix č.9 KRMIVO 532 DP
Mash & Mix č.10 KRMIVO 511 DP
     

  

č.1

Top Action je velmi chutné krmivo pro koně, které lze doplňovat obilovinami. Lze jej také podávat bez přídavku obilovin,jako jediné žlabové krmivo pro udržení dobré kondice. Obsahuje velmi hodnotné a lehce stravitelnou celulózu, což je po krátkém čase velmi dobře patrné na kvalitě a lesku kůže. Krmivo Top Action je ve formě velkých granulí a velmi dobře se žvýká. Díky tomu první fáze trávení (mísení se slinami) probíhá zvláště účinně. Výsledkem pak je, že všechny obsažené živiny jsou běhěm dalšího procesu trávení velmi dobře vstřevávány.

 

č.2

e velmi kvalitní musli speciálně vytvořené pro aktivní závodní koně u nichž je požadován velmi intenzivní výkon v relativně krátkém čase ( skoky, cutting, krátké distanční jízdy apod. ). Při krátkodobé intenzivní zátěži ( anaerobní výkony, při kterých nemůže být jako zdroj energie využíván kyslík )potřebuje kůň především cukry, které získává z obilovin. Neplatí však rovnice čím více obilovin, tím více energie ! Při zkrmování velkého množství obilovin dochází totiž ke zvýšené produkci kyseliny mléčné s následky v podobě svalových a trávících potíží. SUPERFORCE mimo pečlivého výběru velmi kvalitních obilovin obsahuje také směs mastných kyselin ( tzv. bezpečná energie ), přídavek specifických aminokyselin,širokou škálu vitamínů, minerálních látek a velmi dobře využitelných stopových prvků. Kromě toho obsahuje i látky, působící proti tvorbě již zmiňované kyselině mléčné ( ztuhlé svalstvo ). Takto vyvážená kombinace dodává energii k velmi intenzivním výkonům a udržuje Vašeho koně v ideální sportovní formě.

 

č.3

Strucomix Senior je speciálně formulované krmivo pro koně udržující starší koně v dobré kondici. Koně v pokročilejším věku mívají často potíže s trávením a mají i většinou špatné zuby. Strucomix Senior splňuje požadavky starších koní tak, aby i starší kůň s poruchami trávení byl schopen z krmné dávky vstřebat dostatečné množství potřebných živin. Obsahuje lehce stravitelné pufované obiloviny, bohaté na proteiny a celulózu, která je v kombinaci s vitamíny, minerály a stopovými prvky rovněž lehce stravitelná. Strucomix Senior krmivo pro koně obsahuje vše potřebné k zajištění šťastného, zdravého a aktivního stáří pro Vašeho koně.

 

č.4

STRUCOMIX je kompletní kondiční krmivo obsahující přirozenou rostlinnou potravu, kterou si koně vyhledávají ve volné přírodě. Obsahuje rozmanité druhy travin a pečlivě vybrané byliny s příznivým účinkem na trávící soustavu, imunitní systém a dýchací orgány.

Jelikož je STRUCOMIX kompletní krmivo, není již nutno přidávat do krmné dávky extra seno. Je možno jej také používat jako náhradu objemných krmiv nebo v kombinaci koncentrovanými krmivy, čímž se dostane Vašim koním všem potřebným složkám zdravé výživy.

 

 

č.5

STRUCOMIX je kompletní kondiční krmivo obsahující přirozenou rostlinnou potravu, kterou si koně vyhledávají ve volné přírodě. Obsahuje rozmanité druhy travin a pečlivě vybrané byliny s příznivým účinkem na trávící soustavu, imunitní systém a dýchací orgány.

Jelikož je STRUCOMIX kompletní krmivo, není již nutno přidávat do krmné dávky extra seno. Je možno jej také používat jako náhradu objemných krmiv nebo v kombinaci koncentrovanými krmivy, čímž se dostane Vašim koním všem potřebným složkám zdravé výživy.

 

 

č.6

Je musli bohaté na nutričně velmi hodnotné bílkoviny ( bílkoviny obsahující především esenciální aminokyseliny, které jsou potřebné pro růst a funkci vyvíjejících se orgánů ještě nenarozeného hříběte ). Březí klisny v posledních třech měsících březosti, kojící klisny a mladá hříbata do stáří 12 měsíců mají zvýšenou potřebu výše uvedených kvalitativně hodnotných bílkovin. PROBREED je výsledkem dlouholeté spolupráce mezi CAVALOREM a největšími a nejznámějšími evropskými šlechtitelskými farmami, na jejichž úspěších se podílí také doplňky krmiv a kalkulace krmných dávek od CAVALORU. PROBREED je důležitý nástroj v profesionálním chovu, díky němuž můžete zajistit dobré

podmínky pro rození silných a zdravých hříbat.

 

 

č.7

Toto musli je určeno především pro koně, kteří mají sklon ke stresu a pro těžce zvladatelné koně. Ovšem je rovněž výtečné i pro koně bez zátěže, tedy při odpočinku. Ke snížení hladiny příjmu energie je těmto koním obvykle podáván vyšší podíl objemných krmiv na úkor krmiv koncentrovaných. Nicméně při tomto způsobu krmení dochází k nerovnováze v příjmu potřebných živin (živinový rozdíl), což může po učité době vést k potížím.

Pianissimo obsahuje výběr z bylin a jiné složky, které pomáhají tlumit nadměrnou úroveň citlivosti koně. Rušivé podněty jako hluk, nečekané pohyby, neznámé prostředí apod. jsou eliminovány. Kůň se zklidňuje beze ztráty koncentrace nebo omezení pohybu. Nadměrný obsah proteinů v krmivu může způsobovat  u koní sklon ke stresu, proto je Pianissimo excelentním krmivem pro koně v tréninku, po závodní sezóně, při odpočinku (léčbě) nebo pro ty, kteří jsou jednoduše na vyšší obsah proteinů citliví.

 

 

č.8

Perfomix je vyvážené musli pro aktivní koně.Přidává se k denní dávce objemových krmiv. Obsahuje všechny důležité složky živin, které jsou potřebné pro aktivní, sportovní a rekreační koně v lehké až střední zátěži.

Perfomix obsahuje obiloviny velmi dobré kvality, nutričně hodnotné bílkoviny, tuky a lehce stravitelnou vlákninu. Je to směs, kterou koně rádi přijímajím obsahující všechny přirozené součásti výživy pro aktivitu a dobrý zdravotní stav Vašeho koně.

Obsahuje oves.

 

 

č.9

Juniorix je speciálně vyvinuté musli pro koně od 12 měsíců stáří. V období plného vzrůstu hříběte mají hraví ročci vyšší nároky na živiny, které formují jejich postavu se zaměřením na vývoj a růst nohou, kloubů,trávícího ústrojí aj. JUNIORIX je obohacen o dodatečné minerální látky stimulující zdravý růst kostí, přičemž složení krmiva je formulováno tak, aby se předešlo nadměrnému růstu, neboť vyvážený a rovnoměrný růst je základ pro odchov zdravých a silných koní.

 

 č.10

 Po období vyčerpávající práce netouží kůň po koncentrovaném energetickém krmivu, ale právě naopak dává přednost lehce stravitelnému krmivu, kterým je MASH & MIX ! Toto musli je vytvořeno z lehce stravitelných přírodních surovin podporujících trávení. Obsahuje kvalitní dobře vyzrálé obiloviny, chutnou zeleninu a byliny, které stimulují nejen trávící pochody, ale čistí i dýchací cesty. Díky MASH & MIX Váš kůň opět doplní chybějící vlhkost a spotřebované elektrolyty po přestálé námaze.A to je to, co dělá z MASH & MIX pro Vašeho koně vítanou odměnu po jeho výkonu. Je také velmi dobře přijímán v mrazivých ránech a během zimního období jako lehce stravitelný zdroj energie ve formě míchanice s teplou vodou.

 

 
 

 


Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 15484
Měsíc: 47
Den: 2